У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося молодіжне свято зі справжнім українським духом, адже ми влаштували Андріївські вечорниці. Це поєднання двох традицій. Хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але звичаї і обряди в цей день мали дохристиянський характер: вгадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання «калити». Саме Калитою і називали часто наші предки Андріївські вечорниці – за назвою солодких коржів, які випікали спеціально на свято. Тому, про нього учнівська молодь школи № 18 м. Рівного дізналася чимало цікавого у історичному екскурсі, але не лише це, адже наші вечорниці були дуже інтерактивними!

У програмі заходу ми спробували кусати калиту, де хлопці їздили на коцюбі, а дівчата – на рогачі (як це було заведено у старовину), куштували запашний смаколик, а тим часом їх навмисне обмазували медом. Вийшло дуже весело! Влаштували різноманітні ігри та традиційні розіграші між парубками та дівчатами.

Викладачки Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі Чміль Надія та Супрук Зінаїда провели майстерклас з ліплення кольорових вареників. Крім того, молоді надзвичайно сподобалися традиційні та онлайн ворожіння. Зокрема, Валентина Люліч та Віктор Шупер – талановиті рівненські поети допомогли нам у атмосферному ворожінні на збірниках поезії. Музичні паузи також стали прикрасою цього вечора. Під акомпанемент бандури для нас заспівали студентки 4 курсу Рівненського державного музичного училища РДГУ (відділу «народно-інструментальної музики») Зоряна Батик, Ольга Першути, Завальнюк Зоя та викладачка-методистка Оксана Крук. Ну і насамкінець усіх чекало традиційне пригощання гостей варениками. Дякуємо всім за класні вечорниці!

Share: