У період з 21 до 23 вересня у Рівненській обласній бібліотеці для молоді проходив Базовий тренінг за Програмою «Молодіжний працівник». Програма реалізується за підтримки Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної політики та спорту Рівненської облдержадміністрації, Міністерства молоді та спорту України, ПРООН та Державного інституту сімейної та молодіжної політики.

Базовий тренінг «Молодіжний працівник» – це унікальна можливість підвищити професійний рівень представників державних установ та громадських об’єднань, які працюють з молоддю. А також – це три дні колосальної роботи зі сторони організаторів і тренерів, й активна участь зі сторони учасників.

Перший день тренінгу був присвячений молодіжній політиці. Що таке молодіжна політика, якою вона буває, і яка роль молоді та молодіжного працівника. Учасники пропонували власне бачення даного визначення, знайомилися з теорією поколінь, дізнались про участь молодих людей та держави у формуванні молодіжної політики, ділилися власним досвідом.

Другий день тренінгу був присвячений темі «Молодіжної роботи». Що це таке, і які її основні принципи? Чи кожну роботу з молоддю можна назвати молодіжною роботою? Які бувають форми і методи молодіжної роботи, і як безпосередньо залучити до неї молодь? На всі ці, і багато інших запитань, учасники отримали вичерпну і всебічну відповідь.

Ну і третій, завершальний день був присвячений компетенції молодіжного працівника. Якою повинна бути така людина? Як стати лідером, за яким хочуть, і будуть йдуть молоді люди? Разом з учасниками, тренери складали портрет ідеального працівника з молоддю, ну і, звісно, приміряли його на себе, адже на тренінг прийшли люди, які хочуть і можуть бути молодіжними працівниками.

Варто відмітити цікаве і доступне викладення матеріалу. Щоразу, проходячи певну тему, учасникам було запропоновано гру, під час якої вони ділилися на команди, відповідали індивідуально, погоджувалися чи заперечували запропоновані теорії. Ну і, звісно, аргументували ту чи іншу думку, використовуючи отримані знання.

«Молодіжний працівник» – це три дні цікавої практичної роботи, нових знань, обміну досвідом і яскравих вражень. Всі учасники залишилися задоволеними й аж ніяк не хотіли прощатись один з одним. Дякуємо тренерам – Оксані Салівончик та Діані Дубинській, а також організатору – Наталії Чигир, за теплу і затишну атмосферу. Чекаємо нових зустрічей.

Share:

administrator