16 листопада у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги «Бурштин» Василя Тибеля. До нас завітали студенти Технічного коледжу НУВГП, щоб познайомитися з автором. Наша зустріч вдалася, обговорили багато актуальних тем та проблем, що стосуються сьогодення не тільки нашого регіону, але і України загалом.

Розмовляли про захоплюючий роман, що був відзначений премією міжнародного конкурсу «Коронація слова» у 2018 році. Варто підкреслити, що Василь Тибель написав перший в Україні художній твір, у якому в основі сюжету лежить актуальна, свіжа, гостра проблема добування бурштину й справжні війни, котрі точаться навколо «сонячного каменя».

Пан Василь розповів про те як місцеве населення давно вже проміняло звичне життя на полювання за скарбами, всі змалечку стають «старателями», незаконно добувають бурштин, ігноруючи будь-яку владу. Чому відбувається бурштинова лихоманка на Заході України? Які надприродні сили задіяні у цьому кривавому бізнесі? Та що, окрім наживи, штовхає людей до нелегального видобутку «сонячного каменя»? Що ж залишиться в остачі, якщо відкинути від цього явища політику та гроші? Виникає дуже багато питань, однозначну відповідь на які дати складно. Проте можна написати оригінальний художній твір.

Стрімка оповідь «Бурштину» нагадує водночас і кращі зразки американського вестерна, і похмурі поліські перекази, у яких первозданне сприйняття світу тісно переплітається з язичницькою демонологією. Тільки такі засоби дозволили письменнику показати зворотний бік «бурштинової проблеми» − її не політичний або економічний, а суто людський вимір. Отож, у автора вийшов справді цікавий ракурс подачі цієї проблематики. Під час розмови пан Василь викликав інтерес аудиторії. Дякуємо усім за чудову зустріч у молодіжній бібліотеці!

Share: