22 вересня Рівненська обласна бібліотека для молоді організувала та провела обласний вебінар на актуальну тему «Як бібліотеці не зникнути з поля зору своїх користувачів». Учасниками події стали представники ОТГ та районних бібліотек Рівненщини. Важливість цієї проблеми ще більше підкреслює контекст пандемії, що постала як значний виклик у 2020 році. З огляду на напружену ситуацію довкола COVID-19 працівники молодіжної бібліотеки вирішили переформатувати проведення обласного семінару у онлайн. На платформі «Google Meet» до нас приєдналося більше 35 учасників з різних куточків області.

Наші спікери означили різноманітні підходи щодо того як можливо підтримувати життя бібліотеки активним та видимим для її користувачів під час обмежень. Важливим є те, що бібліотека та її працівники повинні бути готовими до нових способів роботи за допомогою онлайн, але водночас використовувати у цьому свій досвід та напрацювання.

Саме тому актуальною є наявність електронної бібліотечної продукції. Ми розповіли як про власний досвід, так і досвід бібліотек України. Вагому роль відіграє цифрова освіта у бібліотеці, а відповідно потрібно розробляти методику збереження бібліотечних фондів у добу цифрових технологій.

Іншим блоком тем стали: онлайн вікторини як ефективна форма співпраці з користувачами під час карантину; бібліотека як середовище розвитку нового покоління, зокрема ми розповідали про роботу відділу сімейного читання під час карантину; роль читання у житті людини та яким чином можна проводити онлайн-популяризацію читання і не лише.

Теми та презентації викликали інтерес наших слухачів. Дякуємо за Ваші схвальні відгуки та слушні зауваження. До нових зустрічей!

Share:

administrator