Рівненська обласна бібліотека для молоді провела другу частину циклу заходів присвячених вшануванню пам’яті жертв Голокосту – вечір-реквієм «Без права на забуття».  Ми спробували розповісти, що таке злочин проти людяності для студентської молоді ВПУ 1. Саме таким злочином став Голокост – переслідування і масове знищення євреїв та ромів у Німеччині під час Другої світової війни.

Розповідь про ці події страшна, проте не покликана нажахати. Вона потрібна для того, щоб історична пам’ять була вічною пересторогою заради майбутнього усіх нас. Тому наша бібліотека вбачає саме це завдання під час проведення такого заходу.

Спікерка підкреслила, що у 1996 р. уряд Німеччини оголосив 27 січня офіційним Днем пам’яті жертв Голокосту, а резолюцією ООН №60/7 від 1 листопада 2005 р. ця дата відзначається як Всесвітній день пам’яті жертв Голокосту. Не всі з наших слухачів знали про відзначення цього дня у всьому світі.

Також, ведуча заходу розповіла про хронологію та зробила невеликий історичний екскурс, що стосується Голокосту («Шоа» – іврит – «руйнування, знищення») пов’язаний з приходом до влади А. Гітлера.  Німеччина зазнала поразки у Першій  світовій війні. Після цього соціал-демократи в союзі з ліберальними партіями сформували новий уряд і Німеччина стала демократичною. Проте економічна криза 20-х та колосальні людські втрати стали причинами обвальної інфляції та безробіття. Партії начолі з Гітлером звинуватили у всьому демократичні реформи та євреїв, адже вони не вивели країну з кризи. Це, на їхню думку призведе до знищення німецької нації. Після проголошення Гітлера рейхсканцлером (30 вересня 1933 р.) почали все більше утискатися громадянські права та політичні свободи. У результаті був встановлений диктаторський режим, що призвело до глобальних наслідків.

Після історичного екскурсу, молодь влаштувала обговорення та зробила висновок, що коли ми забуваємо трагедії, які пережили в минулому, ми будемо приречені пережити їх знову. А також те, що ненависть, яка починається змаленьких паростків, з чогось буденного – може призвести до катастрофічних наслідків.  Крім того, ми переглянули декілька відеороликів зі спогадами тих, хто дивом вижив у цей страшний час. Це було досить складно, тому усі лишилися вражені від почутого та побаченого на нашому заході. Дякуємо всім присутнім за увагу, сподіваємося, що ми змогли донести до вас важливий історичний урок.

Share: