29 січня в Україні відзначають день пам’яті та вшанування героїзму та самопожертви героїв Крут в боротьбі за незалежність. З цієї нагоди фахівцями Рівненської обласної бібліотеки для молоді було проведено вечори історичної пам’яті «Крути − наша слава, наша історія» для учнівської молоді ЗОШ №11 та військової частини Національної гвардії України у м. Рівне.

Під час заходів спікерка розповіла хронологію цих трагічних подій, а також звернула особливу увагу слухачів на те, що відступаючи після виснажливого бою, частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівні. Один загін студентів у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, уже зайняту червоноармійцями. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

Відзначимо, що для учасників заходу було підготовлено відео-матеріали, що детально розкрили історичні події та масштаби трагедії, серед яких фільм «Крути – молода кров» та ін. Після показу молодь долучилася до обговорення.

Як і сучасників, так і нас зараз трагічно вражає загибель 27 молодих юнаків, які потрапили у полон до більшовиків та були страчені.  У 2006 році на залізничній станції Крути відкрито меморіал пам’яті полеглих, у 2012 році на місці дерев’яного хреста, де покояться їх останки на Аскольдовій могилі у Києві, встановлено кам’яний хрест.

Молоді люди залишилися глибокими під враженнями. Дякуємо вам за увагу!

Share:

administrator