7 листопада у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося прекрасне творче свято. До нас завітала рівненська майстриня-дизайнерка по текстилю Тетяна Кравчук. У стінах нашої бібліотеки вона вперше для загалу представила свої вишукані вироби: вовняні іграшки, капелюшки, шалі, жакети, безрукавки, рукавички та безліч іншого цікавого та красивого.

Уже три роки пані Тетяна займається валяним одягом та аксесуарами з вовни та шовку. Як майстер вона активно приймає участь у виставках-ярмарках не тільки у рідному місті, але й у Києві і Одесі. Рік тому стала учасницею hand made ярмарку в м. Люзіньї (Франція). Одяг та аксесуари, створені дизайнеркою знані, зокрема, у Франції, Німеччині, Швеції, Канаді, Нідерландах та США.

Вінтажна фотозона стала прекрасним доповненням для фотосесій та родзинкою події. Вироби можна було безпосередньо приміряти та створити власний пам’ятний образ. Майстриня ознайомила глядачів зі старовинною історією та технікою валяння, розповіла про особливості процесу. Вона актуалізує та осучаснює, показує красу цього способу виготовлення одягу. ЇЇ речі теплі та зручні, довго служать, підходять під певні особливі потреби (захворювання). Сьогодні немає спеціалізованих закладів навчання цьому ремеслу. Проте чимало якісних матеріалів для навчання доступні у Інтернеті. А ще це мистецтво надзвичайно захоплює, бо спробувавши лише раз цю магію – неможливо забути, а тому хочеться вчитися далі.

Багато учасників презентації поставили свої запитання щодо тонкощів процесу. Дизайнерка розповіла про два види валяння з вовни: сухе та мокре. Під час виготовлення виробу, матеріал немов живий і дуже «відчуває» форму. І для тих, хто завітав на подію у виробах дизайнерки, і для всіх учасників заходу були розіграні особливі призи.

Естетичним доповненням стало співоче тріо «Веремія» з Рівненського академічного музично-драматичного театру у складі Жанни Бичковської, Наталії Боярської та Оксани Островської. Дотик вовни ніжний, тепленький, м’якенький…. Як дотик мами, як дотик чогось рідного та свого. Тріо виконали класичну народну «Колискову», що неймовірно пасувало під затишну атмосферу події.

Були присутніми рідні, друзі, клієнти, колеги мисткині, які щиро привітали з першою виставкою. Зокрема, привітав колишній викладач Олександр Сташук (завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічних наук, професор). Він відзначив про неймовірний талант Тетяни ще у студентські роки, адже вона ще й малює, постійно креативить різноманітні ідеї. До того ж до нас прийшли студенти з Рівненського коледжу економіки та бізнесу. Ми щиро вдячні всім, а майстрині бажаємо подальшого розвитку, натхнення та успіхів у її починаннях.

Share: