У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася знакова подія – Вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця. Ця іменна премія проводиться третій рік поспіль спільно з НСПУ та Рівненською обласною організацією НСПУ.

Вечір пам’яті та урочисте вручення премії відбулися до дня народження українського поета, перекладача, літературознавця, кандидата філологічних наук, доцента, Відмінника освіти України, члена Національної спілки письменників України – Анатолія Олександровича Криловця (1961-2017). Захід провели в змішаному форматі: офлайн, відкоконференція Zoom, а також онлайн-трансляція на Facebook-сторінці бібліотеки.

На початку зустрічі учасники переглянули відеофрагменти, на яких Анатолій Криловець читає власні вірші. З вітальним словом виступила українська поетеса, прозаїкиня, перекладачка, бардеса, членкиня журі Валентина Люліч. До слова запросили також сина Анатолія Криловця, члена журі Романа Криловця, котрий зачитав авторську поезію батька.  

Літературну премію в номінації «Любовна лірика» отримали Юлія Сільчук (Ковель), Христина Семерин (Острог), Іван Генрош (Львів) та Яна Грицан (Івано-Франківськ). У номінації «Філософська лірика» перше місце посіла Оксана Лозова (Львів), друге та третє  ̶ Віктор Крупка (Вінниця) й Олександр Гунько (Херсон) відповідно.

Особливими відзнаками літературної премії імені Анатолія Криловця відзначили: Олега Андрішко, Олега Гончаренка, Василя Вертипороха, Олеся Гриба, Світлану Шинкар, Юрія Хмелевського, Ярослава Гиць та Віктора Шупера.

Про літературні пошуки та творчі успіхи розповіли лауреати Юлія Сільчук й Віктор Шупер. У онлайн форматі до заходу долучилися секретарка НСПУ по роботі з молоддю Юлія Бережко-Камінська, лауреати премії Віктор Крупка й Олександр Гунько та членкиня журі Галина Вокальчук.

Крім того, багато із присутніх висловлювали власні спогади пов’язані із Анатолієм Криловцем. Наприклад, цікаві розповіді ми почули від дитячої письменниці Тамари Бацмай, поетеси Любові Ярмолюк та інших. Музичну частину вечора пам’яті забезпечили Валентина Люліч та Валентина Слуквіна, які співали пісні на слова Анатолія Криловця. Окрім цього відбулося читання поезій із різних збірок поета.

За інформаційну підтримку дякуємо медіа-центру «Третя столиця». А також дякуємо усім присутнім як у нашій бібліотеці, так і у онлайн-форматі за неймовірно теплу, приємну та творчу атмосферу!

Share:

administrator