У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася знакова подія – Вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця. Ця іменна премія проводиться другий рік поспіль спільно з НСПУ та Рівненською обласною організацією НСПУ. Присуджується з метою популяризації та підтримки талановитих українських письменників за вагомі поетичні твори високого ліричного змісту та звучання в номінаціях: «Любовна лірика» та «Філософська лірика». Анатолій Олександрович Криловець (1961-2017) – український поет, перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, Відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України.

На заході зібралося чимало гостей, а також багато із них переглядали онлайн-трансляцію на Facebook-сторінці бібліотеки з різних куточків України  та навіть за її межами. Були присутні деякі члени журі, зокрема син поета Роман Криловець, а також письменниця, відома журналістка, теле- та радіоведуча, художниця Наталія Демедюк. Вручала премію її ініціаторка і організаторка, відома письменниця, бард  Валентина Люліч, яка зазначила, що вона заснована як знак пам’яті, поваги та продовження справи Анатолія Криловця. Відбулося оголошення лауреатів, відзнак та подяк.

Цьогоріч надійшло 49 заявок з різних куточків України, наприклад Харкова, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Запоріжжя, Черкас тощо. Подавалися як молоді письменники, так і вже досить відомі та визнані. У номінації «Філософська лірика» відбувався справжній поетичний батл, адже твори були дуже якісними.

Зі Львова до нас приїхав Артур Дронь, який отримав від журі відзнаку. Його поетична книжка «Гуртожиток №6 отримала високу оцінку журі. Деякі вірші з неї молодий поет зачитав на публіку, а також розповів про себе та свою творчість. Іншою гостею та учасницею була Галина Максимчук, яка також отримала відзнаку.

Крім того, багато із присутніх висловлювали власні спогади пов’язані із Анатолієм Криловцем. Наприклад, цікаві розповіді ми почули від Івана Кідрука, Анни Лимич та інших. Музичну частину вечора пам’яті забезпечили Валентина Люліч та Валентина Смуквіна, які співали пісні на слова Анатолія Криловця. Окрім цього відбулося читання поезій із різних збірок поета.

Дякуємо за інформаційну підтримку Наталії Демедюк та «Новинам Рівненщини», медіа-центру «Третя столиця», радіо «Respect-UA». А також дякуємо усім присутнім як у нашій бібліотеці, так і у онлайн-форматі за неймовірно теплу, приємну та творчу атмосферу!

Share:

administrator