З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору Рівненською обласною бібліотекою для молоді було проведено заходи: «Вечір набат «Жахіття Голодомору» та  «Скрижалі пам’яті «Голодомор – помста за свободу». Події відбулися для солдат військової частини Національної гвардії України.

Спікерки зазначили, що Україна та світ вшановує жертв трьох голодоморів в Україні 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. На жаль, ці чорні сторінки нашої історії стали частиною національної пам’яті для багатьох поколінь.

Найстрашнішим, найбільш смертоносним став Голодомор 1932-1933 – це один з найгірших злочинів-геноцидів радянської тоталітарної системи у історії людства. Найважливіше для нас і найменше, що ми можемо зробити – це пам’ятати, а ще передавати справжні історичні знання. Ведучі звернули увагу на моторошний парадокс, адже голод був на родючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, всіяних житом і пшеницею.

Захід супроводжувався тематичним відео та аудіо обрамленням, поетичними творами. Також переглянули «Свідчення загублені в стерні» рівненських кінематографістів. У історії України немало чорних сторінок, проте і їх потрібно прочитати заради майбутнього. Дякуємо всім присутнім!

Share:

administrator