З нагоди щорічного Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу  фахівцями Рівненської обласної бібліотеки для молоді було проведено годину пам’яті «Біль душі народу» для солдат  військової частина Національної гвардії України м. Рівне.

Під час заходу спікерка розповіли хронологію цих трагічних подій, а також звернула особливу увагу слухачів на те, що радянська влада вдавалася до масових репресій проти категорій населення, які виявили хоча б найменшу непокору сталінському режиму в період війни. До числа «неблагонадійних» потрапляли громадяни, репресовані раніше за політичними мотивами, а також представники «нелояльних народів».

Відзначимо, що для учасників заходу було підготовлено статистичну інформацію із суспільно-політичних матеріалів, яка засвідчує, що до 1947 року було депортовано 238 тисяч кримських татар, з яких 46% загинули під час депортації або у перші роки після неї. Причинами їх смерті стали голод і хвороби.

Окрім того, учасники дізналися про ключові моменти з історії звільнення та повернення кримських татар до Криму. А також було відзначено визначну подію – визнання депортації кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу і встановлення Верховною Радою України (12.11.2015) Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Молоді люди залишилися під глибокими враженнями. Дякуємо вам за увагу!

Share:

administrator