Рівненська обласна бібліотека для молоді приєднується до вшанування Дня Героїв Небесної Сотні. З нагоди цього скорботного, проте надзвичайно важливого дня пам’яті ми організували та провели цикл заходів. Зокрема, три покази фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження» для студентів ВПУ 1, РКЕБ та Технічного коледжу НУВГП. Також відбувся вечір «Майдан Гідності в наших серцях» для студентів Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП.

Ведучі зазначили, що вшановуючи пам’ять героїв різних історичних епох: героїв Крут, ОУН-УПА, Другої світової війни, усі стали учасниками, свідками, жертвами схожих подій. Чи могли б ми подумати про таке ще 6 років тому? Спікерки розповіли, що 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Важливо було пригадати для молоді про те, що у часи протистоянь загинули і наші земляки: Олександр Храпаченко, Валерій Опанасюк, Сергій Арутюнян.

На показах кіно до уваги глядачів був запропонований фільм «Україна. Майдан. Перезавантаження». Це документально-музичний телефільм про події Майдану без журналістів у кадрі та закадрового голосу. Історія тих подій розказана за допомогою відеоряду і музики.

Під час обговорення молодь дізналася, що у фільмі використано відеоархів Руслана Ганущака, кадри, які ним було знято на Майдані. Ганущак – журналіст з Івано-Франківська, доброволець полку «Азов» у війні на Донбасі. Від початку Майдану автор був безпосереднім свідком трагічних подій. За його словами, важливо, щоб ми пам’ятали про Майдан не тільки як  про подію в історії України, а й розуміли емоції, атмосферу, які були там та відчували.

Інший захід був проведений у форматі вечора-пам’яті, де ведуча представила поіменно Героїв Небесної Сотні. Вона зазначила, що шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Під час заходу переглянули уривок з фільму Єжи Гофмана «Україна. Становлення нації», відеоролик «Добровольці Божої Чоти». Спікерка коротко представила хроніку подій на Майдані. Обговорюючи це з молоддю, ми разом намагалися зрозуміти, чому за своє прагнення свободи та європейські настрої українці сплатили таку високу ціну.

Але також ми повинні розуміти, що усі ці події зробили українську націю сильнішою. Студенти висловили думки, що наш гімн набув нового звучання так само як і поезія Шевченка. Що кольори українського прапору стали ще більш важливими та символічними. Поняття гідності набуло нового значення.

 Дякуємо присутнім за вашу небайдужість!

Share: