До вашої уваги:

1. В’ячеслав Чорновіл. Твори в десяти томах.

2. Василь Дервінський “Нарис портрета політика”.

3. Василь Дервінський “В’ячеслав Чорновіл. Дух, що тіло рве до бою”.

4. В’ячеслав Чорновіл “Пульс української незалежності”.


🤓🧐 Сьогодні могло б виповнитися 85 років від дня народження В’ячеслава Чорновола – українського політика, громадського діяча, публіциста, літературного критика, народного депутата України I-III скликань, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичного в’язня СРСР, Героя України.
🤓🧐 Він став одним з ініціаторів проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
🤓🧐 Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи. Один з ініціаторів створення Української Гельсінської спілки.
🤓🧐 Загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах. Похований у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї. У похороні взяли участь сотні тисяч людей.

Share:

administrator