У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося цікаве та незвичне заняття на тему «Ейдетика. Що це таке і як цим терміном користуватися?» Його провела спеціалістка з ейдетики, мнемоніки та ліберики Марія Вискорко. До нас завітала учнівська молодь НВК №12.

Ми дізналися, що здатність згадувати чи відтворювати зображення, звуки, запахи об’єктів чи тактильні відчуття про них в пам’яті з граничною точністю – це ейдетика. Є не один різновид пам’яті, проте ейдетичний стосується здатності отримувати надзвичайно докладний, яскравий і детальний спогад (не винятково – проте у першу чергу) візуальних образів. Це особливий тип пам’яті, переважно на зорові враження, образи. Дозволяє втримувати та відтворювати надзвичайно живі образи раніше побачених предметів, об’єктів. Тією чи іншою мірою притаманний кожній людині, особливо у дитячому віці.

Найцікавішою частиною стала інтерактивна, адже ми виконали чимало вправ під керівництвом пані Марії. Під час виконання пробували задіювати та чергувати роботу лівої та правої півкуль нашого мозку, а це виявляється справді складно, якщо немає звички та тренувань. Також практикували асоціативні ряди, способи запам’ятовування, що точно може знадобитися у школі. Вийшло пізнавально та активно! Дякуємо всім, сподіваємося, що нові знання допоможуть розвивати таку цікаву ейдетичну пам’ять.

Share: