У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося «Ексклюзив-інтерв’ю
«Яр смерті яр пам’яті» за участі акторки Рівненського обласного академічного
музично-драматичного театру та Берлінського документального театру («das
dokumentartheater berlin») – Жанни Бичковської. Особливо приємною стала новина,
що до розмови також долучиться директорка та режисерка театру у Берліні – Марина
Шубарт. Захід відбувся у форматі онлайн, за допомогою платформи Zoom. Також
приєдналася студентська молодь МЕГУ ім. С. Дем’янчука разом з викладачкою
Лілією Овдійчук та всі бажаючі.

Розмова відбувалася у форматі запитання та відповіді. Слухачі мали змогу поставити свої запитання та дізналися під час зустрічі багато цікавого.
Вистава «Бабин Яр» – це українсько-німецький проєкт присвячений 80-річчю трагедії Бабиного яру. Прем’єри відбулися цієї осені у Берліні та Києві. Жанна Бичковська взяла участь у проєкті як солістка та займалася музичною частиною вистави. Під час нашої зустрічі мали можливість почути неймовірний фрагмент пісні на їдиші у виконанні пані Жанни. А ще про те, як розпочалася її історія співпраці з німецьким театром.


Також слухачі дізналися про те, що Марина Шубарт народилася у Києві, проте вже довгий час мешкає у Німеччині. Вона розповіла про виникнення ідеї та історію створення цієї постановки, а також про підбір акторів. Свого роду, ця вистава стала об’єднуючим мистецьким «містком» між Україною та Німеччиною. Цікаво було послухати про особливості сприйняття українськими та німецькими глядачами. Обидві гості поділилися подальшими творчими планами. Дякуємо за прекрасний діалог та сподіваємося на продовження співпраці!

Share:

administrator