У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася пісенно-поетична імпреза «Жанна д’Арк з України» присвячений 395-річчю з дня народження Марусі Чурай. Захід відбувся за участі заслуженої акторки України Ніни Ніколаєвої з Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру. До нас завітала студентська молодь, зокрема з Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП та Рівненського коледжу економіки та бізнесу, прихильники літератури, а також журналісти.

Ведуча заходу зробила інформаційне вступне слово, де ми пригадали  культурну постать Марусі Чурай – овіяної легендами співачки з Полтавщини, яка за переказами надихала козаків підійматися на боротьбу. Наша культура має потужну історію пісні, тому ми можемо пишатися такими важливими надбаннями, у тому числі текстами Чурай.

Пригадали літературу, зокрема «Марусю Чурай» Ліни Костенко. Наша головна гостя Ніна Ніколаєва розповіла, що прочитала цей твір ще в школі. За її словами, наші фольклорні та літературні скарби заслуговують бути прочитаними та прослуханими, зокрема сучасною молоддю.

Маруся Чурай – це одна із визначних ролей Ніни Ніколаєвої як театральної акторки. Вона розповіла історію про те, як сперечалася із режисером за пісню. Адже вистава не може, на її думку, відбутися без пісні, яку співає ця героїня. Цікаво, що пані Ніна не має спеціальної музичної освіти. Проте, природні здібності відіграли свою важливу роль. Вже за три місяці інтенсивних занять Ніколаєва взяла до рук бандуру і змогла повноцінно заспівати. Ми почули чудове акапельне виконання народної пісні. У цей момент хотілося затамувати подих.

Наша зустріч вийшла дуже надихаючою. Ми чудово поспілкувалися, послухали творчі та життєві історії, переглянули відео, а також почули настанови, які молодь точно візьме на озброєння для майбутнього. Дякуємо всім!

Share: