Заняття у школі майстерності «Бібліопрофі» на тему «Критичне мислення: роль медіаграмотності в житті сучасного бібліотекаря». Актуальність теми пов’язана з тим, що зараз існує проблема фільтрування інформації. Бібліотеки є одним з ключових елементів інформаційної інфраструктури соціальної діяльності, тому їхня робота полягає в підтримці ефективного поширення достовірної інформації.
Заняття складалося з теоретичної і практичної частин. Спершу бібліотекар назвала п’ять ознак брехні, маніпуляції, напівправди, а також розповіла про маніпуляції та можливі фейки на телебаченні, в друкованих медіа, в соцмережах. Після теоретичної частини бібліотекарі виконували вправи «Інструкція» та «Тренер з йоги». Під час виконання вправи «Інструкція» працівники бібліотеки з’ясували, що будь-який текст треба ретельно дочитувати до кінця, не обмежуючись заголовком. Під час висловлювання міркувань «Яким уявляєте тренера з йоги?» і після перегляду фото тренерки Jessamyn Stanley бібліотекарі дізналися, що стереотипи – спрощені, схематичні, стійкі та довготривалі уявлення, не є абсолютними, вони формуються соціумом і мають бути проаналізовані, осмислені індивідуально.
Учасники тренінгу переконалися, що медіаграмотна людина має навички критичного мислення та аналізу медіаповідомлень. Повномасштабна війна, яка триває в Україні, збільшення на її тлі інформаційного тиску спричинили поширення кібертероризму та хакерських атак. У цей час бібліотеки України перетворюються на важливих гравців інформаційних воєн: висвітлюючи і поширюючи правдиву інформацію, вони беруть активну участь в інформаційній протидії.