29 січня в Україні відзначають день пам’яті та вшанування героїзму та самопожертви героїв Крут в боротьбі за незалежність. Бібліотекарі читального залу та сектору періодики провели для студентської молоді ВПУ №1 цикл заходів – Історична довідка “Крути – вічне бойовисько” та Історичний екскурс “Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного”.

Під час заходів спікерка розповіла хронологію цих трагічних подій, а також звернула особливу увагу слухачів на те, що відступаючи після виснажливого бою, частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівні. Один загін студентів у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, уже зайняту червоноармійцями. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

  Відзначимо, що для учасників заходу було підготовлено відео-матеріали, що детально розкрили історичні події та масштаби трагедії, серед яких фільм «Крути – молода кров» та ін. Після показу молодь долучилася до обговорення. Викладач історії Андрій Красовський зазначив, що історія повторюється і ми повинні зробити висновки з минулих подій.

  Як і сучасників, так і нас зараз трагічно вражає загибель 27 молодих юнаків, які потрапили у полон до більшовиків та були страчені.  У 2006 році на залізничній станції Крути відкрито меморіал пам’яті полеглих, у 2012 році на місці дерев’яного хреста, де покояться їх останки на Аскольдовій могилі у Києві, встановлено кам’яний хрест.

  Молоді люди залишилися під глибокими враженнями. Дякуємо вам за увагу!

Share:

administrator