Сьогодні, у Всесвітній день ментального здоров’я у молодіжній бібліотеці відбувся незвичний захід. Олена Гончарук (Шубківський ліцей) завітала до нас з терапевтичною собакою-обіймакою Хібукі. На знайомство з особливою іграшкою та майстерклас з оригамі прийшли четвертокласники з Рівненської гімназії №24.

«Хібукі» перекладається з івриту – «обійми», ця іграшка-собака та метод терапії винайдені у Ізраїлі (2006 рік) для допомоги  дітям пережити стреси і травми пов’язані з війною, розповідала присутнім пані Олена. З тих пір метод успішно працює у багатьох інших країнах світу.

Особливість «обіймаки» у тому, що лапи і вушка пошиті довгими та на липучках, розміри іграшки продумані, дотик викликає почуття затишку та багато інших невипадкових деталей, тому це не просто забавка. Діти полюбляють закріплювати цих собак на шиї ніби у обіймах.

Хібукі-терапія — це процес, у якому психолог за допомогою спеціально розробленої методики поступово й дбайливо входить разом із дитиною у терапію, допомагаючи їй упоратися із травмою війни.

Сьогодні діти познайомилися із вмістом коробки приємних спогадів Хібукі та власноруч виготовили свої коробки для приємних моментів у техніці оригамі. Багато спілкувалися, передавали один одному теплий чарівний каштан під час відповідей на запитання, були дуже активними та відкритими. Дякуємо Олені Гончарук та учням!

Share:

administrator