#Ulibrv#події#цікавуємо

🍯 Зі святом Маковія! Бажаємо багато яскравих солодких емоцій! Медових незабутніх вражень! 💐

✍️ Щороку 14 серпня православний світ відзначає свято Маковея. Інші назви: Маковій, Перший Спас, Медовий Спас. Це одне з трьох літніх свят, що відзначається на честь Христа Спасителя.

🌞Свято має досить цікаве походження і відзначається воно ще з 9-го століття нашої ери. Спочатку Маковея святкували в Константинополі, а згодом воно поширилося на інші країни. Наприкінці 12 століття цей день був одним з найшанованіших церковних свят в Київській Русі.

⛪️ Православна церква в цей день вшановує одну із свої святинь – Животворний Хрест. Справа в тому, що на середину серпня припадали найспекотніші дні літа. Саме тоді особливо розвивалися страшні епідемії, такі як чума. Православна церква мала свій метод боротьби із хворобами, для цього влаштовувалися так звані хресні ходи, коли духовники несли вулицями Хрест Господній, щоб освячувати все довкола та очищати від зарази.

📌 Сьогодні на день Маковея здійснюється церковна служба, під час якої хрест ставлять на середину храму і вклоняються йому.

🍯 Свято має ще одне історичне підґрунтя. В цей день як православні, так і католики, вшановують пам’ять семи мучеників Маккавеїв, а також їхнього наставника та матір. Великомученики були страчені у 166 році до нашої ери через те, що відмовилися від язичницького ідолопоклонства. Мученицька страта братів Маккавеїв спонукала Іуду Маккавея побороти сурового правителя Антіоха та викинути ідолів з Єрусалимського храму.

☺️ Згодом в народі свято Маккавеїв перейменували на Маковея. 14 серпня починається двотижневий піст, який ще називають Успенським чи Спасівкою, закінчення посту припадає на Успіння Пресвятої Богородиці.

Share:

administrator