Розпочалася осінь і учні, попри перешкоди карантинних обмежень, зайняли свої місця за партами. Рівненська обласна бібліотека для молоді з радістю продовжує організовувати цікаві події для учнівської молоді, де у діалозі можемо комунікувати та дізнатися чимало нового.

Цього разу ми завітали до Рівненського вищого професійного училища №1 на урок історії. Звісно, що головною для нас стала тема популяризації книг та читання. Вивчаючи історію ми можемо мати справу не лише зі строгим фактажем, чіткою хронологією та теорією, але і з художнім осмисленням певних подій. Для цього ведуча запропонувала познайомитися та обговорити декілька текстів. Серед них варто назвати такі: Володимир Малик «Князь Кий», Василь Шкляр «Залишенець» та Світлану Алексієвич «Цинковий хлопчик».

Наша спікерка розповідала про ті книги, які творчим словом описують  історичне тло, періоди та певних діячів. Вона зазначила, що авторська уява іноді може домальовувати вигаданих героїв чи додаткові сюжетні лінії, проте це лише додає читанню смаку. На цю тему ми разом із молоддю мали цікаву дискусію. Вони погодилися з тим, що художній твір має певну специфіку, проте сказали, що читання лише допомагає так само глибоко і цікаво знайомитися з історією.

Особливо учнівській молоді сподобалася творчість відомого українського письменника Василя Шкляра. Ті, хто вже знають роман «Залишенець» порадили переглянути фільм «Чорний ворон», проте зазначили, що для початку варто читати оригінал. Інші твори зацікавили не менше. Наша ведуча розповіла про Малика та Алексієвич чим значно зацікавила аудиторію.

Рівненська обласна бібліотека для молоді гостинно запрошує брати у нас ці та інші книги. Дякуємо за зустріч!

Share:

administrator