З нагоди першого Національного тижня безбар’єрності у клубі для дівчат-підлітків “Super girl” відбувся інтерактив : “Формування та розвиток толерантного ставлення підлітків до людей з інвалідністю”.
Толерантність- це повага до інших, навіть якщо вони відрізняються від нас. Це здатність приймати інші погляди, звички, фізичні чи розумові особливості, культуру.
Люди з інвалідністю (фізичною, сенсорною, інтелектуальною, психологічною чи психічною) – це, перш за все, люди зі своїми мріями, інтересами, талантами, почуттями та правами. Вони – частина суспільства і ніхто не застрахований від того, що в майбутньому теж може мати інвалідність (тимчасову – після травми, хвороби чи постійну). Люди з інвалідністю мають не лише фізичні бар’єри, а й соціальні, проте вони потребують не жалю, а поваги, спілкування, ненав’язливої допомоги.
За приклад успішної людини з інвалідністю ми переглядали відео про Ніка Вуйчича – світового мотиватора та “антидепресанта”, який своїм життям (43 р.) доводить, що життя – це прекрасно, навіть без кінцівок (вроджена вада). Нік має дві вищі освіти, одружений і є щасливим багатодітним татом, а ще пише книги, збирає на зустрічах величезні зали людей.
Також надихалися досягненнями відомого рівнянина Івана Сівака (Іван Сівак), який майстерно володіє танцем на кріслі колісному і є гордістю як Рівного, так і України. Розмовляли про спільні соціальні експерименти з безбар’єрності у Рівному від Молодіжний простір НОТА та громадської організації “Зруш Скелю” (голова – ветеран, активіст Євген Сивопляс). На основі всього почутого та побаченого ми розвінчували міфи про людей з інвалідністю та розмовляли про своїх знайомих з такими потребами.
Насамкінець зустрічі ми виготовляли мотиваційні заклики про те, як оточуючі можуть проявляти толерантність. Наша подія була емоційною, корисною та пізнавальною. Наш висновок: толерантність – це не слабкість, а сила людяності. Ставлячись з повагою до людей з інвалідністю, ми стаємо добрішими, мудрішими, справжніми і будуємо безбар’єрне суспільство.