У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася церемонія нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Я – патріот». Він проходив в рамках «Програми діяльності бібліотек для молоді з патріотичного виховання на 2016-2020 роки», ініційованої Державною бібліотекою України для юнацтва та за підтримки обласного управління культури РДА. Подія покликана формувати почуття патріотизму, сприяти духовному оздоровленню нації, розвивати нову українську літературу та культуру читання серед молоді. Значну активність та ініціативу в представленні творчих робіт у конкурсі виявили бібліотечні працівники усієї області. Творче змагання проходило у трьох номінаціях: «Поезія», «Проза» і «Драматургія». На перемогу претендували 159 робіт від 76 учасників з усіх районів краю. Для оцінки надісланих робіт було створене компетентне журі, до складу якого увійшли відомі діячі культури Рівненщини, представники організатора конкурсу. За результатами оцінювання було визначено кращих у кожній номінації.

На урочистостях лавреатів привітали засновники конкурсу та члени журі в складі Ірини Баковецької-Рачковської, голови обласного відділення НСПУ, заступника декана МЕГУ Лілії Овдійчук, заступників директорів обласних бібліотек Олександри Промської та Ольги Гаврисюк. Вони констатували, що знайдено талановиту молодь, яка має достатній літературний потенціал та глибоке бачення патріотизму. Шановне журі подякували учасникам за цікаві твори та активну участь у конкурсі і підкреслили, що це змагання інтелектуальних та творчих людей, які безумовно стануть майбутньою елітою України.

Найвищі оцінки отримали та стали переможцями обласного літературного конкурсу «Я – патріот» в номінації «Поезія» студент з Костополя Дмитро Дашкель (1 місце), Валерій Ліщук з Дубенщини, який навчається в Білогородському НВК (2 місце) та Анастасія Веремчук, учениця з смт Соснове Березнівського району (3 місце). В номінації «Проза» призерами стали: Крістіна Жигула, учениця Чабельської ЗОШ з Сарненщини (1місце), Валерія Парфенюк, студентка РДГУ з села Молодаво Дубенського району (2 місце) та Орися Кирилюк з Симонова Гощанського району (3 місце). Подяками за оригінальність розкриття тематики конкурсу відзначили Дарину Андрощук зі Здолбунівщини, Віктора Марковця з села Тишиця Березнівського району, Анастасію Кособуцьку з міста Дубна та представників Рівненського коледжу економіки та бізнесу Назарія Очеретовича та Надію Шерстюк. Переможці конкурсу отримали почесні дипломи та цінні подарунки. Вони зазначили, що сьогодні для України складний час, коли важливо мати в житті стійку патріотичну позицію і тому вкрай необхідно проведення таких конкурсів. Обласна бібліотека для молоді щиро вітає усіх призерів та учасників конкурсу і бажає подальших творчих здобутків.

Share: