З нагоди 80-річчя від дня народження Івана Миколайчука Рівненською обласною бібліотекою для молоді був проведений «Кіновечір «Заповіт у кінокадрі любові» для студентської молоді Рівненського автотранспортного фахового коледжу НУВГП.

Ведуча розповіла, що Іван народився у багатодітній сім’ї на Буковині, у селі з дивною назвою Чортория. Про родину відгукувалися як про інтелігентну, добру, національно свідому попри просте походження. Малий Іванко зростав у середовищі, де щонеділі читали «Кобзаря» і долучали до творчості, зокрема театральної, у сільському клубі. Це були перші дитячі спроби у постановках української класики.

Пізніше, як зазначила спікерка, шлях до класики кіноекрану продовжився спершу через Чернівецьке музичне училище, а далі у студії при Чернівецькому українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Присутні дізналися, що Іван Миколайчук розпочав становлення як актора, зокрема по-справжньому яскравим образом став образ Лукаша у виставі «Лісова пісня» за п’єсою Лесі Українки. Пізніше навчання продовжилося у державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Студентське життя було дуже насиченим, адже то був зоряний час українського кіно – створювалися світові шедеври.

Під час заходу були продемонстровані декілька уривків з фільмів: «Тіні забутих предків», «Пропала грамота», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон ХХ» та музичні твори зокрема Мирослава Скорика.

Наприкінці підсумували почуте та визначили, що Іван Миколайчук зробив вагомий внесок в українському кіно, мистецтві, культурі, духовності. Дякуємо усім за увагу!

Share:

administrator