Напередодні 115-ї річниці з дня народження Уласа Самчука Рівненська молодіжна бібліотека організувала літературний портрет «Улас Самчук: письменник, публіцист, патріот». Захід був присвячений цьому, відомому далеко за межами України, письменнику з Рівненщини. До нас завітали студенти ВПУ 1, а також Батик Діана і Кукла Микола, які додали атмосфери завдяки виконанню тематичних українських пісень під акомпанемент бандури.

Ведуча заходу акцентувала увагу молоді на тому, що ім’я і твори письменника довгий час були відомими далеко не всім, оскільки це було зумовлене більшовицькою ідеологією. Від 40-х років минулого століття це ім’я систематично викреслювалоvся із пам’яті, піддавалося епітетам: «зрадник», «націоналіст», «запроданець». Отож, твори митця як і багато інших  були репресовані.

Спікерка розповіла про те, що лише народження незалежної України (це було великою мрією Самчука)  зробило можливим повернення його спадщини на належне місце. Тому для молоді, особливо важливо знати, що цей знаний письменник не хрестоматійний, а був нашим земляком. Творчість митця актуальна у наш час. Адже саме Самчук писав: «Якщо будем нічим, нічим і залишимось».

Також під час заходу ми переглянули короткометражний фільм про Самчука і короткий буктрейлер про його твори. Дякуємо молоді за проявлений інтерес. Наприкінці ми поділилися думками про почуте,  також поділилися враженнями про вже прочитане. Вийшло цікаво та пізнавально. Дякуємо!

Share: