25 лютого виповнилося 152 роки від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматургині, громадської діячки. З цієї нагоди для студентів ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» в молодіжній бібліотеці відбулася літературно-музична візитка «Чистий промінь Лесиного слова» за участі українського клубу авторської пісні і співаної поезії «Словоспів».

Ведуча зазначила, що Леся Українка  — геній  української  літератури, знайома кожному змалку. Розповіла цікаві та суперечливі факти з життя поетеси:

  • Леся не лише писала вірші, а й створювала нові слова — їй завдячуємо існуванням слів «промінь», «напровесні», «мрія»,  а Лесина мати, письменниця Олена Пчілка ввела в лексикон українців знайоме нам нині слово — «мистецтво»;
  • На сьогодні жоден з нащадків Лесі не живе на території України. Її внучаті племінники живуть у Швейцарії та США.

На захід завітали члени Національної спілки письменників України, члени Національної всеукраїнської музичної спілки: Валентина Люліч, Валентина Слуквіна,  Тетяна Леус, Тамара Бацмай (член Національної спілки журналістів України). У їх виконанні прозвучали пісні на слова і вірші Лесі Українки: «Contra spem spero! (Без надії сподіваюсь!)», «Хто вам сказав, що я слабка…», «Мріє, не зрадь!..», ««Стояла я і слухала весну…», «Давня весна», «Літо краснеє минуло…», «Слово, чому ти не твердая криця…», «Розбита чарка», «Татарочка».

Відомі вірші поетеси зазвучали по-новому.

Share:

administrator