Фахівцями Рівненської обласної бібліотеки для молоді було проведено  літературно-патріотичний портрет «Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив…» приурочений пам’яті української поетеси, публіцистки, літературної критикині, діячки ОУН – Олени Теліги. Захід відбувся за участі солдат військової частини Національної гвардії м. Рівне.

Молодь дізналася про родину, освіту, кохання патріотки, а також основні етапи її становлення як поетеси, публіцистки-літературознавиці.

Спікерка наголосила, що після початку масових репресій гітлерівців проти українських націоналістів Теліга відмовилася залишити місто і продовжувала літературну та політичну діяльність. На сірому ґестапівському мурі залишила вона свій останній автограф: угорі намальовано тризуб і напис — «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга». За даними істориків, 22 лютого 1942 р. українську письменницю-патріотку було розстріляно в Бабиному Яру разом із чоловіком та соратниками.

Під час заходу учасники переглянули презентаційні матеріали та документальний фільм, що відображають життя поетеси.

Вражені патріотизмом та відвагою молодої Олени Теліги, солдати читали поетичні рядки із відомих творів авторки. Дякуємо вам за увагу!

Share:

administrator