У рамках циклу заходів «Відомі рівняні» у молодіжній бібліотеці було проведено краєзнавчий екскурс «Маленька Україна Федора Штейнгеля» за участі студентів Рівненського автотранспортного фахового коледжу НУВГП.

Молодь дізналася, що Федір Штейнгель був аристократом німецького походження та державним діячем Української Народної Республіки й Української Держави.  Втім, найважливіше те, що цей німецький барон був з українською душею. Як підкреслила спікерка – це людина, яка мала божий дар змінювати світ на красу.

Особливу увагу на заході було відведено історії села Городок. Бібліотекарка вказала, що Штейнгель зробив значний внесок у розвиток краю. Наприклад, саме в Городку в 1896 році Федір Штейнгель реалізував свій давній задум – заснував перший на теренах України приватний світський музей змішаного спрямування (історичного, етнографічного й археологічного). Фактично він став базою наукового центру історико-краєзнавчих досліджень Волині. Та не лише це, адже він проклав у Городок дорогу, влаштував колективну читальню, чайну, оплачував навчання здібних учнів, допомагав сиротам, калікам, утримував двокласне училище, лікарню тощо.

Молодь дізналися чимало цікавої інформації з розвитку краю. Дякуємо за активність!

До нових зустрічей!

Share:

administrator