Відбувся круглий стіл-онлайн «Марина Павленко в об’єктиві сучасного читача і дослідника» (з нагоди ювілею дитячої письменниці, художниці-ілюстраторки, літературознавчині, науковиці, української поетеси, педагогині).

Захід був організований нашою улюбленою бібліотекою у співпраці з історико-філологічним факультетом ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. акад. С. Дем’янчука», ДВНЗ «Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника», навчально-науковим інститутом педагогіки і психології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», інститутом біографічних досліджень НБУВ, інститутом педагогіки НАПН України, рівненськими ліцеями №12 (представники:  4-Г клас (навчаються за  програмою «Інтелект України»), класний керівник – Грицюта Олена Анатоліївна) та №19 (представляє Світлана Васюта – канд .педагог. наук, вчитель-методист закладу).

           Святкова всеукраїнська  зустріч учасників розпочалася вітальним словом ведучої – Лідії Овдійчук – канд. педагог. наук, доцентки, завідувачки кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. акад. С.Дем’янчука» та представленням спікерів. Пані Лідія надала слово самій Марині Павленко, яка, у властивій їй веселій та життєрадісній формі, розповіла про своє дитинство. Модератор заходу Юлія Вовк привітала гостю із ювілейною круглою датою та розповіла про підвищений читацький попит на твори пані Марини, також представила автору постійних читачів нашої книгозбірні – учнів 4-Г класу та їх класного керівника. Дітки із захопленням слухали невимушену розповідь сучасного улюбленого автора та використали можливість максимально дізнатися про те, чим живе Марія Павленко – про відношення до спорту, її улюблену у дитинстві іграшку, про найбільшу мрію, улюблену книгу та девіз життя.

           Потім учні емоційно розповідали про прочитані ними авторські твори та їх ставлення до них: про  «Миколчині історії», повість «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів», домашньо-пригодницькі повісті «Домовичок з палітрою» та “Домовичок повертається” та інші. Всі їх можна знайти  у нашій книгозбірні, хоч і рідко, адже ними зачитується дитяча аудиторія (особливо 10-15 років). Активна учасниця заходу, директорка нашої книгозбірні Світлана Патрикей висловила своє захоплення творчістю Марини Павленко та запросила до Рівного у молодіжку. Грицюта Олена Анатоліївна дякувала автору за змістовні та мотивуючі твори, які із задоволенням читають її учні. Далі виступали дослідниці творчості Марини Павленко: Тетяна Качак – докторка філолог.наук, професорка кафедри фахових методик і технологій початкової освіти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» («Особливості поетики пригодницької прози Марини Павленко»); Віталіна Кизилова – докторка філолог. наук, професорка кафедри філолог.дисциплін ДЗ «Луганський національний університет ім. Т.Шевченка» (“Авторська казка як джерело гендерної ідентичності (на прикладі циклу Марини Павленко «Півтора бажання. Казки з Ялосоветиної скрині»); Наталія Марченко – старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ, провідна бібліографиня НБУ для дітей, канд. іст. наук, дослідниця дитячої літератури, авторка-координаторка інтернет-ресурсу «КЛЮЧ» («Біографічні твори Марини Павленко в дискурсі української біографіки для дітей доби незалежності»); Олеся Слижук – канд.педагог.наук, доцентка, провідна наукова співробітниця відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України; звісно ж, Лідія Овдійчук та Світлана Васюта – канд. педагог. наук, вчителька-методистка Рівненського ліцею №19. Свої питання до Марини Павленко та враження від прочитаних творів також озвучували студенти 2 курсу та магістри історико-філологічного  факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. акад. С.Дем’янчука». Завідувач відділу сімейного читання Марія Романівна Купрунець нагадала Марині Павленко, що ми будемо радо чекати її у нашій  книгозбірні та подякувала за такі прекрасні життєві твори, які не встигають «залежуватися» у відділі.

Всі учасники обмінювалися думками, спілкувалися, сміялися та отримували задоволення від такої прекрасної літературно-наукової зустрічі. До нових цікавих проектів!

Share:

administrator