7 грудня виповниться 120 років з дня народження видатної української художниці-самоучки Катерини Білокур. З цієї нагоди Рівненською обласною бібліотекою для молоді була організована мистецька година для молоді Технічного коледжу НУВГП.

Ведуча заходу Ганна Лукасевич розповіла студентам про нелегкий, але цікавий життєвий і творчий шлях мисткині. Її талант визнаний на світовому рівні, ним були захоплені інші видатні митці ХХ ст., наприклад  Пікассо. Проте шлях до визнання був довгим і тернистим. Катерина була простою селянкою, яка самотужки створила свій дивовижний і квітучий світ на полотнах. Тяжка фізична праця, патріархальний уклад, бідність, відсутність розуміння родини не зупинили Катрю Білокур.

Під час заходу аудиторія зачитала листи художниці, разом переглядали альбом з репродукціями, а також декламували поезію українських письменників, які надихалися її полотнами. Спікерка зазначила, що всесвітом Катерини Білокур була квітка. Її композиції неймовірні тим, що у них відображувані часом непоєднувані компоненти, але які разом відтворюють гармонію.

Дякуємо всім за участь та хорошу атмосферу!

Share:

administrator