У рамках школи майстерності «Бібліопрофі» у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося заняття на актуальну тематику. Наші працівники, зокрема Марія Бердич та Марія Войцеховська є одними з активних учасників ініціативної групи зі створення молодіжного простору на базі книгозбірні у рамках програми «Мріємо та діємо» (за сприяння IREX та USAID). Нещодавно вони взяли участь у тижневій школі для команд молодіжних центрів (у м. Київ). Тому сьогодні вони розповіли про свій досвід для колег.

Поговорили про загальну історію молодіжних центрів у світі, адже актуалізувалися вони після  Другої світової війни. В Україні вони активізувалися у 70-х. Усе це відбувалося у певних історичних, соціальних та культурних контекстах, які важливо розуміти. Наші спікерки зазначили як розвивається напрям молодіжних просторів в Україні останніми роками та ті центри, що були відкритими буквально нещодавно, наприклад досвід Львова та Волині. Що важливо, поняття центру та простору дещо відрізняються, адже перше є вужчим. Також була обговорена специфіка роботи молодіжного простору саме у структурі бібліотеки. Нам розповіли про 10 базових топ-послуг на яких спеціалізуються простори. Звичайно, що кожен з них вигадує свої «родзинки» та залучає таких послуг значно більше.

Розповіді були цікавими та окреслили для присутніх загальну структуру та розуміння, що ж таке молодіжний простір, які його основні компоненти та те, що він повинен ініціювати молодь впроваджувати власні активності, ініціативи тощо, проявляти потенціали тощо. Дякуємо!

Share:

administrator