У 2020 році світ святкує важливу дату, адже у грудні 1770 року народився великий композитор Людвіг ван Бетховен. Цьогоріч виповнюється вже 250 років з дня його народження. З цієї нагоди, та з дотриманням карантинних вимог безпеки, Рівненська обласна бібліотека для молоді організувала та провела музичну імпрезу під назвою «Шедеври із світу тиші», приурочену до ювілею маестро. Слухачами була учнівська молодь ЗОШ №10 м. Рівне.

         Під час заходу ведуча, Ніна Тарковська, зробила акцент на розуміння та інтерпретацію Бетховена сучасною музикою. Зокрема, молодь, крім класичних зразків виконання, мала змогу почути різноманітні римейки найвідоміших творів Бетховена. Це викликало зацікавлення та пожвавлення серед аудиторії.

Важливо те, що у композитора поступово прогресувала втрата слуху, а отже під кінець життя його твори народжувалися у тиші. Можна лише спробувати уявити силу генія, його уяви та цілеспрямованості. Під час події учні почули багато цікавої інформації про життєвий та творчий шлях, про зв’язок з Україною, точніше українською музикою. Також дізналися, що гімн Європейського Союзу «Ода до радості» –  це твір Бетховена. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев’ятої симфонії.

         Це був цікавий екскурс у світ музики одного з найбільш виконуваних світових композиторів. Дякуємо всім за увагу, інтерес, запитання!

Share:

administrator