До 135-річчя від дня народження Леся Курбаса Рівненська обласна бібліотека для молоді провела тематичний захід «На перехресті музи й долі» для учнівської молоді НВК №12.

Спікерка влучно зауважила, що кожна епоха народжує митців, які потрапляють на стрижень духовного й культурного життя нації, втілюючи у своїй творчості найістотніші риси народу, їхнє мистецтво ніби вбирає у себе творчу енергію країни, особливо у драматичну добу, в час напруги, піднесень, трагічних прозрінь.

Ведуча підкреслила, що саме таким творчим і духовним велетнем став Лесь Курбас – один з найвидатніших діячів українського культурного життя 20-30-х рр. ХХ ст. Він став одним з тих, хто був на чолі процесів відродження національної культури у непростий час нашої історії. Був талановитим актором, і режисером, а ще публіцистом та організатором, теоретиком  театру («Березіль»), перекладачем та філософом-етиком.

Також під час заходу переглянули тематичні відеоролики про репресії радянською владою щодо Курбаса та його творчий і життєвий шлях. Крім того, обговорили найяскравіші постановки на сцені («Гайдамаки» за Шевченком, «Макбет» за Шекспіром, «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Маклена Граса» за Кулішем та інші) .

Дякуємо молоді за увагу та інтерес. До наступних зустрічей!

Share:

administrator