Сьогодні, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося виробниче заняття, яке для наших працівників провела викладачка Рівненського державного гуманітарного університету Людмила Трачук з кафедри інформаційних комунікацій та бібліотечної справи.

Темою дискусії було питання: «Неформальна освіта: можливості для бібліотеки». Ми обговорили декілька основних моментів. Лекторка розповіла та аргументувала, чому формальна освіта не встигає адаптуватися до потреб сучасного світу. Принцип «одна освіта на все життя» вже не є дієвим, підкреслила пані Людмила. Тому на зміну приходить «навчання протягом всього життя».

Ми обговорювали та дискутували про різні досвіди: європейський та американський, дізналися про зародження поняття «неформальна освіта» (ще у кін. 60-х рр. ХХ ст.) та її практики у сучасному світі. Обговорили, яким чином бібліотека може забезпечувати таким видом освіти своїх користувачів. А також, який стан неформальної освіти в Україні, зокрема на прикладах бібліотек та, що можуть робити українські бібліотекарі на даному етапі. Це було цікаво, оскільки викликало жваву дискусію. Дякуємо та сподіваємося на нові зустрічі у такому форматі.

Share: