27 травня у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся професійний семінар на тему: «Майбутнє бібліотек для молоді у реаліях сьогодення: проблеми та перспективи» для бібліотечних фахівців, зокрема тих, які працюють із молоддю. 

Захід об’єднав 27 учасників з різних територіальних громад Рівненської області: Полицької, Білокриницької, Рокитнівської, Рівненської міської, Крупецької, Шпанівської, Клесівської, Здолбунівської, Дубровицької, Костопільської, Смизької, Березнівської, Немовицької ТГ та інших. Програма семінару була насиченою та змістовною. Учасники мали змогу почути виступи колег, які поділилися як теоретичними напрацюваннями, так і практичним досвідом роботи з молоддю в сучасній бібліотеці.

Ольга Гаврисюк, заступниця директора РОБМ, акцентувала увагу на ключовій ролі молоді в бібліотеці як рушійної сили змін і розвитку. Анастасія Соломчук розповіла про ініціативи бібліотеки як безпечного простору, що сприяє підтримці ментального здоров’я молоді. Анастасія Зубкович поділилася досвідом створення інклюзивного та безбар’єрного молодіжного простору «НОТА», відкритого для всіх, зокрема молоді, ветеранів. Марія Войцеховська порушила важливу тему виховання через книгу і про те, як бібліотека може стати місцем, яке дійсно шукають. Марія Купрунець презентувала відділ сімейного читання як простір для натхнення, відпочинку і розвитку родинної взаємодії. Після перерви  Іванна Березюк,  розповіла про ефективні способи промоції молодіжних книг у соціальних мережах. Ольга Колнооченко презентувала проєкт «Книга у подарунок» як практичне рішення проблем комплектування бібліотечних фондів. Також дізналися від Олексія Фостія про інструменти штучного інтелекту для створення сучасних презентацій.  Поліна Куценко поділилася баченням сучасної бібліографії як комунікативного інструмента.  

Особливою родзинкою дня стала екскурсія історичною місциною – Видумкою, яку провела Ганна Лукасевич. Видумка – давня околиця Рівного, колишнє село, історія якого має як світлі, так і трагічні сторінки. Учасники побували біля пам’ятного знаку жертвам масових розстрілів, відвідали храм «Святих Сорока мучеників Севастійських», де настоятель отець Степан поділився маловідомими фактами з минулого, провів молебень і пригостив гостей солодощами. 

Щиро дякуємо всім учасникам семінару за активну участь, теплу атмосферу і щире професійне спілкування. Такі зустрічі надихають на нові ідеї, зміцнюють професійні зв’язки та утверджують бібліотеку як центр розвитку громади.