До 150-річчя від дня народження великої українки Соломії Крушельницької у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулися «Оперні мандри Соломії Крушельницької: українська Чіо-Чіо-Сан у бібліотеці». До нас завітали студенти 1 курсу ВСП «Рівненського фахового коледжу НУВГП».

Під час заходу поринули у життєвий та творчий шлях співачки. Ведуча розповіла, що Соломія була оперною та камерною співачкою (лірико-драматичне сопрано), педагогом. Здобула всесвітнє визнання на початку ХХ ст. поруч з Е. Карузо, М. Баттістіні та іншими світовими митцями. Зали «розривалися» від кількості глядачів, коли там була ця українка.

Ми дізналися, що вона закінчила Львівську консерваторію, вдосконалювала виконавську майстерність в Мілані та у Відні. Артистичну діяльність розпочала в концертах львівського «Бояна». Виступала на сценах багатьох оперних театрів світу.

Спікерка зазначила, що 1904 року на запрошення Дж. Пуччіні Крушельницька блискуче виконала партію Баттерфляй у його опері «Чіо-Чіо-сан» (театр «Гранде», Трієст), після чого ця опера здобула всесвітнє визнання. Дж. Пуччіні вважав оперну співачку «найпрекраснішою й найчарівнішою Батерфляй». Японський антураж заходу, відео та аудіоматеріали доповнили наш захід. Дякуємо нашій молоді та всім присутнім за увагу!

До наступних зустрічей!

Share:

administrator