У кожного народу є пам’ятки, значення яких безцінне, бо вони втілюють неповторну ідентичність народу, своєрідність його культурного образу, невмирущість його культурної пам’яті. Саме такою культовою пам’яткою для України стало Пересопницьке Євангеліє. Коштовний за змістом і чудовий за оформленням рукопис ченців посідає гідне місце серед культурних скарбів Європи.

Це давній поважний рукопис, який зумів пережити воєнні лихоліття, «переїжджав» з одного місця на інше, іноді зникав, але з’являвся знову ― щось було в ньому магічне.

За часів Незалежності, як символ духовної спадкоємності та давньої культурної традиції України Пересопницьке Євангеліє набуло значення «політичного символу нації» та використовується під час інавгурації усіх Президентів нової Української держави.

Про народження, значимість, історичний шлях раритету, на якому на вірність народу присягають президенти незалежної України, про невичерпну енергію української Першокниги попри її древній 460-річний вік – у віртуальній виставці «Пересопницьке Євангеліє – оберіг української державності». 

https://sites.google.com/view/peresopnytsia-gospel/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Share:

administrator