У Рівному відбувся перший регіональний книжковий форум Рівненщини, що об’єднав видавців, науковців, літераторів, представників книготоргівлі, представників влади, читачів, бібліотеки, різні заклади культури, активну молодь. Співорганізаторами події виступили: Рівненська обласна державна адміністрація, Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, Рівненська обласна бібліотека для молоді, Рівненська обласна бібліотека для дітей, ГО «РОВ УБА».

Метою форуму стали промоція та репрезентація сучасної української книги, популяризація державної мови, стимулювання вітчизняного книговидання, сприяння розвитку книжкового ринку, виховання культури читання, підвищення культурного, освітнього та наукового рівня нашого суспільства загалом та членів громад. До того ж, дійство пройшло 9 листопада, у Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Тому на відкритті були урочисті відзначення грамотами та відзнаками працівників закладів культури і вручення літературних премій.

                Далі відбувалася паралельна програма у локаціях, можна було приєднатися до дискусій, послухати письменників, науковців, долучитися до різноманітних благодійних акцій для ЗСУ, придбати книги собі, поспілкуватися з авторами тощо. Родзинкою форуму став музичний виступ популярного молодого альт-поп гурту «Енджі Крейда», а також проєкту «Співанки».

Рівненська обласна бібліотека для молоді представила для молоді, учнів та всіх бажаючих свою локацію, де відбувалися активності. Зокрема, аудиторія мала нагоду спілкуватися з талановитою поетесою та військовослужбовицею Тетяною Камерістовою, доєднатися до арт-діалогу з поетесою, письменницею, журналісткою Анною Щавінською та модераторкою літературних заходів у книгарні «Є» Тетяною Чіхрай, серед іншого була представлена збірка оповідань «Йбн блд рсн» у якій є твори Анни та яка відображає емоції українців після вторгнення.

Молодша аудиторія мала чудову зустріч з письменницею-казкаркою Надією Малафєєвською, а усіх учасників форуму об’єднала драйвова «Співанка». Протягом всього дня відбувалося спільне крапкування картини «Книжковий дім» від крапкарки Олени Сєргєєвої, варто відзначити, що цей малюнок стане логотипом наступних форумів. А також була виставка бібліографічних видань «Покоління NEXT на літературній мапі Рівненщини».

Подія пройшла яскраво, насичено і натхненно. Заряд сил та хороші емоції залишаються з нами! Усім щиро вдячні!

Share:

administrator