У Рівненській обласній бібліотеці для молоді презентували унікальний вишитий фоліант – «Лісову пісню». Презентацію приурочили до 150-річчя Лесі Українки. Книгу створила відома у Рівному та за його межами майстриня народної творчості Олена Медведєва, дитяча письменниця та журналістка. Вона членкиня НСПУ та НСПЖ України, лауреатка літературних премій ім. М. Дубова та У. Самчука. Народилася та живе в Рівному. Пані Олена ініціювала створення авторського видавництва книг ручної роботи «Креативна книга». Вишила повні тексти Євангелія, твори українських та зарубіжних класиків як от Тараса Шевченка, Адама Міцкевича, Івана Франка, Ліни Костенко та інших.

До книгозбірні завітало чимало гостей: молодь, журналісти, шанувальники творчості, користувачі молодіжної бібліотеки та друзі пані Олени. Почесним гостем заходу був український письменник, Заслужений журналіст України, член НСПУ та НСПЖУ, автор багатьох знаних літературно-мистецьких проєктів − Віктор Мазаний. Олена Медведєва зазначила, що вважає пана Віктора своїм Учителем з великої літери. Він сказав вступне слово, наголосив на унікальності твору майстрині для культури України та світу.

Своє слово підтримки висловила Людмила Грекул, головна спеціалістка управління освіти у м. Рівне. Разом із керівницею Олесею Ткачук, до нас завітали вихованці літературно-драматичної студії «Вишневий вітер» ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Короленка, які представили осучаснену театралізовану постановку драми-феєрії «Лісова пісня».

Під час події пані Олена розповіла детальніше про свій витвір. Це книга, яка за форматом є фоліантом розмір якого 60 на 42 см. Використана техніка вишивання під назвою «стебнівка». Шрифт, малюнки і вміст є повністю відтворені із першого оригінального видання. Книга містить понад 68 тисяч літер, що є надзвичайно детальною та складною роботою. У цій «Лісовій пісні» 48 вишитих сторінок на сірому полотні, 7 ілюстрацій. На них зображені головні герої твору – Мавка та Лукаш. Були використані ілюстрації авторства відомої львівської художниці Софії Карраф-Корбут. Відскановані малюнки перенесли на полотно, вишили та колоризували окремі фрагменти. Авторка зазначила, що на ювілей Лесі Українки книга помандрує до Новограду-Волинського.

Після завершення презентації відбулося фотосесія бажаючих з паном Віктором та Оленою, спілкування, міні автограф-сесія. Сьогодні панувала по-особливому творча, невимушена та тепла атмосфера. Дякуємо нашим гостям, чекаємо знову у стінах молодіжної бібліотеки.

Share:

administrator