11 лютого о 15:00 відбудеться презентація Всеукраїнської пересувної виставки «Наука – це вона», що була представлена не лише в Україні, а й за кордоном (у посольствах України в Америці, Бельгії, Болгарії, Королівстві Нідерланди, Німеччині).
«Наука – це вона» – просвітницький арт-проєкт благодійної освітньої організації «STEM is FEM», реалізований за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.
Проєкт реалізовано в межах глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я. З ініціативи Першої Леді Олени Зеленської у 2020 році Україна приєдналася до міжнародного «Партнерства Біарріц», яке об’єднує зусилля різних країн на шляху до рівності прав жінок і чоловіків.
Арт-проєкт «Наука – це вона» здобув перемогу у премії НЮХ 2021 від медіа проєкту «Заборона».
Завдяки арт-проекту «Наука – це вона» ми маємо можливість познайомитись із українськими науковицями ХХ-ХХІ століття. Наука формує напрямок сучасного світу. І українські жінки зробили чималий внесок у її розвиток. А стереотипи про те, що «серйозна наука» – це не жіноча справа, давно пішла у минуле. Героїнями проєкту були обрані кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська.
Захід відбудеться за участі молодих, таранових та активних рівнянок:
Богдана Якобчук – переможниця конкурсу есе «Наука – це вона», студентка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». У майбутньому вона хотіла б скористатися своїм досвідом і знаннями та стати планувальницею міст. Богдані цікаве довкілля, зміна клімату та майбутнє планети. Активістка кліматичного руху в Україні. Богдана любить читати прозу та поезію, цікавиться культурою.
Єлизавета Кухарук – учасниця панельної дискусії з Першою Леді країни Оленою Зеленською, рівнянка, голова «Wtech Ukraine women and technology» – (міжнародне ком’юніті для жінок), учениця школи-ліцею №12, членкиня європейського молодіжного парламенту. У своїй волонтерській діяльності приділяє увагу темам: гендерної рівності, присутності жінок у STEMі регіональному розвитку. Має досвід волонтерської роботи у рамках проекту «AspenTeens» та «Найбільший урок у світі», що має на меті провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із Глобальними Цілями сталого розвитку).За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.: 63-74-86 (відділ абонементу).

Реєстрація – https://cutt.ly/DOKOe1E

Share:

administrator