У Рівненській молодіжній книгозбірні відбулася презентація книги співробітниці Українського національного інституту пам’яті, журналістки та землячки Наталки Позняк-Хоменко «Волонтери: сила небайдужих» та інших видань УІНП. На захід завітала молодь Рівненського автотранспортного фахового коледжу НУВГП, відомі волонтери, преса.  

«У книзі зібрані неймовірні історії про те, як у 2014-2015 році тисячі українців, об’єднавшись, підставили надійне плече нашій армії, не лише одягнувши-нагодувавши-озброївши бійців, але й давши їм головне – сенс боротьби, відчуття, що тебе не кинуть і тобі є за що воювати. Для багатьох волонтерів це стало сенсом життя і вони досі продовжують тримати свій «фронт». Адже війна триває і досі», – зазначає Наталка Позняк-Хоменко.

До книги увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни. Серед них – і кілька історій волонтерів із Рівненщини:  голови Спілки підприємців Сарненського району Сергія Лаврущенка та представниці фонду «Руєвит» Світлани Правник, яка з друзями із Володимиреччини та Сарненщини з 2014 року їздить на передову, підтримуючи наших хлопців.

Про свій досвід волонтерства Світлана Правник розповіла аудиторії, а наприкінці зазначила, що лише любов і дружба до країни, своїх батьків, школи та співгромадян можуть об’єднати нас для спільної мети. До заходу долучилася ще одна волонтерка та представниця фонду «Руєвит» Тетяна Мельниченко. На онлайн-зв’язку з нами перебувала Анджеліка Рудницька, наша землячка, відома волонтерка, співачка, телеведуча, художниця, науковиця,   президент МА «Територія А». Вона розповіла про своє нещодавнє перебування у Авдіївці разом з місцевими дітьми та їх підготовку до участі у театральному фестивалі, волонтерство та багато іншого цікавого і важливого.

Наприкінці відбулися короткі інтерв’ю гостей для журналістів та неформальне спілкування, дискусії. Дякуємо авторці книги та волонтерам за цікаву та дуже потрібну презентацію, розмову про формування волонтерського руху в Україні і популяризацію важливих книг. До наступних зустрічей!

Share:

administrator