Сьогодні у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги про соціум та психотропність під назвою «Пластилін» Ірини Баковецької-Рачковської. До нас завітало чимало гостей: студентська молодь, серед них студенти КЗВО «Рівненська медична академія», містяни, шанувальники творчості.

Ірина Баковецька-Рачковська – відома українська письменниця, перфомаціоністка, авторка поетичного артбуку «Write, tomboy, write або Якби Бенксі жив у місті Ра» та засновниця власного літературного жанру-перформансу «етно-вірші» та авторка проєкту «I one G(od)uard і етно» (аудіальна транскрипція «авангард і етно») – це синкретизм власної  поезопрози Ірини, фольклорних вставок-голосінь, етнічних звуко-голосових ефектів.

А ще вона авторка першого в Україні детективу про інтерсексуальну людину «Пластилін». Цей роман став дуже неординарним поглядом на проблематику інтерсексуальності, особливо у наших реаліях. Саме Ірина вперше у сучасній українській літературі вперше озвучила її через художній текст. Як пояснила нам письменниця, вона і сама про це не знала, коли писала текст твору. Проте, після виходу у світ роман став обговорюваним у літературних колах та користується неабиякою популярністю серед читачів. Це детективна та психологічна розповідь. У основі якої лежить реальна історія про інтерсексуальну людину та її сприйняття у соціумі. Тему інтерсексуальності Ірина досліджувала звертаючись до спеціалістів різних профілів (психологи, медики).

Окрім діалогу про книгу  і розповідей про  її створення ми насолоджувалися особливою музичною частиною. Етно-вірші виконала Ірина Баковецька-Рачковська, гітарний супровід – Артем Аврусевич та Михайло Дробина. Це було оригінально, цікаво, пронизливо. Кожне виконання пані Ірина коментувала лишаючи місце для власних роздумів. Наприклад, ми почули один з ранніх віршів письменниці. Під час презентації Ірина Баковецька неодноразово згадувала про Сергія Пантюка, якого називає «хрещеним батьком» у літературі.

Окрім цього, аудиторія ставила свої запитання, тому третя частина презентації пройшла у форматі розмови. Атмосфера під час презентації панувала надзвичайно творча та мистецька. Дякуємо усім гостям, а особливо Ірині Баковецькій-Рачковській за цікаву, змістовну та неординарну презентацію у нашій бібліотеці.

Share: