У рамках Школи майстерності «Бібліопрофі» у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося виробниче заняття для працівників на тему: «Промоції книги в сучасному просторі бібліотек. Для проведення була використана платформа «Google Meet».

Ніна Володимирівна – спікерка заходу, зазначила, що у сучасному світі про культуру читання варто говорити так само, як і про підвищення кваліфікації, похід у спортзал чи режим правильного харчування. Читання – це тренд. Одним із важливих інструментів презентації національної культури на внутрішній та світовій арені є розвиток культури читання нації. Бібліотека є одним з важливих гравців у цьому полі. Діапазон форм та методів просування книги до читача називають «промоцією», а тих, хто реалізовує їх називають «промоутерами». Заходи спрямовані на популяризацію книги стають кроками, які потрібні для того, щоб мати право називатися читаючою країною, містом, селом, бібліотечним простором.

Під час презентації наші колеги почули про цікаві практики і приклади різних країн, наприклад Польщі, Франції, Німеччини та інших. А ще про втілення різноманітних соціальних реклам і послідовність промоції читання на державному рівні. Окремо обговорили ситуацію з промоцією книг в Україні. Останні соцопитування показують не надто втішну ситуацію з кількістю читаючих українців та зацікавленням державної політики у цьому напрямку. Тому постає питання, що з цим робити та які корисні та конкретні дії може виконувати бібліотека.

Дякуємо всім, адже присутні не тільки послухали чимало корисної інформації, але й отримали заряд енергії та можливість подискутувати.

Share:

administrator