У молодіжній бібліотеці відбулася публічна лекція доктора педагогічних наук, професора кафедри української літератури Рівненського державного гуманітарного університету Романишиної Наталії Василівни. До нас завітала студентська молодь університету.

На початку лекторка зазначила тему: «Методичні моделі вивчення життєпису і творчості Уласа Самчука». 20 лютого виповнюється 115 років від дня народження Уласа Олексійовича Самчука (1905-1987), прозаїка українського зарубіжжя, журналіста, публіциста.

Спікерка під час своєї лекції змогла окреслити, наскільки великою та різноманітною є спадщина письменника. Самчук був діаспорними українським письменником (емігрував із Польщі на Захід; зокрема до Німеччини, де певний час навчався в університеті Бреслау (нині – Вроцлав). Потім доля його закинули в Прагу, де були зосереджені центри української політичної й культурної еміграції. Тут він написав і видав низку творів, які зробили його знаменитим. Помер в канадському місті Торонто.

Наталія Романівна задала цікавий хід у розмові, разом із студентами обговорила не лише шлях митця, але і особливості творчості та аналізу творів.  Тим самим вона цілісно та поступово, під час лекції, окреслила методичні моделі життєпису та творчості Самчука у літературі. Дякуємо за цікаву подію у стінах нашої бібліотеки.

Share: