З нагоди відзначення 175-річниці від дня народження Івана Пулюя у обласній молодіжній бібліотеці відбувся тематичний калейдоскоп, що присвячений видатним постатям. До нас завітала студентська молодь Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП. Не всі знали про те, що Пулюй був видатним фізиком та електротехніком, винахідником, організатором науки, публіцистом, перекладачем Біблії українською мовою та громадським діячем.

Ведуча заходу пояснила, що нині це ім’я повертається до нас із забуття, як і багато інших постатей, яскравих і непересічних, які не з власної волі змушені були працювати за межами України. До слова,  ми дізналися, що цей науковець був професором і ректором Німецької вищої технічної школи в Празі, державним радником з електротехніки Чехії і Моравії. Також, дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, почесним членом Віденського електротехнічного товариства.

Вектор нашої розмови був спрямований на те, щоб показати, що Україна славиться на увесь світ не лише своїми поетами і художниками, а й винахідниками та науковцями. Це також потужна частина нашого інтелектуального потенціалу. Особливо важливо пояснювати такі речі студентам, адже їхній потенціал поки що нереалізований. Тому це хороша мотивація та обізнаність.

Молодь добре розуміє, що час змінився. Але після обговорення, ми зробили висновки, що все ж фундаментальні праці з фізики та електротехніки, науково-популярні, публіцистичні праці, спогади Івана Пулюя, талановитого фізика, вдумливого філософа, щирого українського патріота, є актуальні й сьогодні. Спікерка підкреслила, що найперше Пулюй відомий дослідженнями катодних променів і як основоположник науки про X-промені, тобто рентгенівського випромінювання. Присутні лишилися зацікавленими у темі. Дякуємо та до нових цікавих зустрічей!

Share: