Рівненська обласна бібліотека для молоді організувала вечір поетичного настрою «Я для тебе горів, український народе…» (присвячений 85-річчю від дня народження Василя Симоненка) для військової частини «Національна гвардія» у Рівному. Адже, кому як не молодим хлопцям слухати та читати вірші Симоненка, сповнені ніжної лірики та національної сили.

У кожного народу є свої духовні лідери. В історії України на початку ХХ століття з’явилася плеяда молодих, яскравих поетів – Іван Драч, Микола Вінграновський, Василь Стус, і, звісно, Василь Симоненко, доля і творчість якого не може лишити нікого з тих, хто прочитав бодай одну із його поезій. Напевне тому, що поетичні рядки його йдуть від ніжного серця, палкого розуму, схвильованої й ранимої душі. Ім’я шістдесятника Василя Симоненка стоїть поряд із найвидатнішими поетами ХХ століття.

Ведуча поетичного вечора розповіла юнакам про короткий, проте незабутній життєвий шлях Симоненка. Усі разом переглянули декілька відео та послухали запис живого голосу поета 1962 року. Приємно, що хлопці не просто слухали, але і активно долучалися до декламації поезії. Тому вечір був дуже атмосферний. Вірші Василя Симоненка актуальні сьогодні, коли на нашій землі відбувається російсько-українська війна, а народ знову стоїть перед гострими викликами свого часу. Адже, життєвим  девізом цього поета були слова: «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». Дякуємо за співучасть!

Share: