Рівненська обласна бібліотека для молоді організувала патріотичну годину пам’яті присвячену Василю Сліпаку для студентської молоді та всіх бажаючих. Ми долучаємося до акту пам’яті про героя, який віддав своє життя. До нас завітали студенти Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП.

Василь Ярославович Сліпак, позивний «Міф» (20 грудня 1974, Львів – 29 червня 2016, Луганське, Бахмутський район, Донецька область, Україна) – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції Гідності та бойових дій на Сході України. Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка».

Цьогоріч Василю Ярославовичу мало б виповнитися 45 років. Ведуча розповіла про життєвий та творчий шлях Сліпака. Останніх 19 років він прожив у Франції і працював в паризькій Гранд-опері. Для кар’єри оперної зірки у нього були всі дані: унікальний бас-баритон, аристократизм у манерах і зовнішності. Завдяки великому таланту та праці він виступав на кращих сценах багатьох країн світу. Але ця людина завжди була щирим українцем. Також переглянули декілька тематичних відеороликів, фрагменти фільму «Міф» (створений за участі режисера Леоніда Кантера).

Під час Революції Гідності Василь брав участь в акціях української діаспори у Франції. Як волонтер організації «Fraternité Ukrainienne – Українське братство», допомагав українським бійцям, потім познайомився з бійцями ДУК ПС і сам приєднався до них. Навесні 2014-го вперше поїхав на Схід. Влітку 2015-го воював у Пісках в районі Донецького аеропорту.

Василь Сліпак – це квінтесенція добровольця, адже він мав повноцінне життя і пішов на фронт. Не можна забувати про його подвиг і приклад – ні українцям, ні європейцям! Василь Сліпак дуже хотів, щоб Україна змінилася. Він мріяв, «щоб кожна людина в країні зрозуміла, що якщо не починати з себе, а на когось сподіватись, то нічого не буде. Тобто, ми всі маємо мінятися, кожен з нас, у своїй сім’ї, зі своїми близькими, друзями, на роботі. Тоді лише буде все добре». Бажаємо усім змінюватися на краще так, як про це говорив Василь Сліпак і дякуємо вам!

Share: