(120 років від дня народження української письменниці і скульптора Оксани Лятуринської)

Цьогоріч виповнилося 120 років від дня народження української малярки, скульпторки, письменниці, поетки і громадської діячка Оксани Лятуринської. З цієї нагоди фахівцями молодіжки було проведено захід «Терниста зоря Оксани Лятуринської» для користувачів бібліотеки.

Молодь дізналася біографію та цікаві факти із життя мисткині. Крім того, спікерка зазначила, що: «ця жінка, незважаючи на всі труднощі життя мала завжди творчий ентузіазм. Завжди горда, що вона українка. Дочка державного народу, з давньою культурою і високою етикою». Історична довідка була доповнена фотоматеріали, що представлені у презентації.

Користувачі бібліотеки познайомилася із літературною спадщиною Оксани Лятуринської, серед яких поезія, проза, літературна критика, фольклорно-етнографічні праці, листування тощо. Видані такі книжки: «Гусла», «Княжа емаль», «Материнка», «Бердик», «Ягілка», «Зібрані твори», «Великодній передзвін: писанки і поезії», «Знаю казку». Крім того, мисткиня намалювала кілька тисяч писанок, авторка багатьох скульптурних творів.  До нових зустрічей на заходах Рівненської обласної бібліотеки для молоді!

Share:

administrator