27 січня в усьому світі відзначатимуть Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Спомин про цю трагедію необхідний для наступних поколінь,  щоб не залишити їх байдужими до навколишніх подій сучасного світу. Минуле та теперішнє нерозривно пов’язані уроками історії. Тому Рівненська обласна бібліотека для молоді приєднується до вшанування. Ми організували просвітницький захід «Трагедія Голокосту». До нас завітала студентська молодь Технічного коледжу НУВГП.

         Ведуча події пояснила, що термін «Голокост» (від анг. «holocaust») у дослівному перекладі з грецької означає «всеспалення». Це поняття використовувалося під час Другої Світової війни (1939-1945 років) в причетності до масового знищення єврейського населення.

         Знищення євреїв відбувалося також в Україні. Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду. Ми переглянули фільм «Трагедія у Бабиному Яру. Історична правда». Розстріли в Бабиному Яру стали одними із найстрашніших символів Голокосту.

Людство не повинно забути, що нацистські табори смерті починалися з ненависті. А пам’ятаючи про витоки зла, завжди протистояти спробам розпалити ненависть і міжнаціональну ворожнечу. Голокост – це минуле, проте  сучасні покоління мають відстоювати гідність людини. Найважливіше – не допустити повторень.  27 січня кожен з нас нас повинен згадати не лише про жахіття, але й про те що байдужість та злоба вбиває навколишній світ. Щиро дякуємо всім присутнім за увагу!

Share: