Впродовж двох днів (12 та 13 вересня) фахівці Рівненської обласної бібліотеки для молоді та МП «НОТА» проходили тренінг 1.0 та 2.0 з домедичної допомоги для цивільних. Ми працювали разом з інструкторами Центру готовності цивільних у м. Рівне (організатор навчання: Благодійний Фонд Сергія Притули / Serhiy Prytula Charity Foundation). Для входу на треніг бібліотекарі зробили добровільні благодійні донати у фонд. Наставники Микола, Ігор, Олександр та Олег провели змістовне навчання, що складалося з теоретичної частини та відпрацювання теорії, було багато візуального матеріалу, а також відеоролики.

Бібліотекарі зрозуміли, що таке протокол CABCDE –це протокол тактичної медицини, перші необхідні дії у критичній ситуації для врятування життя, який застосовується у час війни та є затвердженим у світі. Працювали з темами критичних кровотеч, застосуванням турнікетів та їх особливостями, засобами тактичної аптечки. Розбирали, які є зони безпеки, сортування поранених, вторинні поранення, серцево-легеневу реанімацію, що можна і що категорично заборонено робити у разі тих чи інших поранень, власну безпеку та багато іншого.

Крім того, учасники тренінгу ділилися по черзі на групи «рятувальників» і «постраждалих» та у командній роботі відпрацьовували сценарії критичних ситуації, після чого разом з інструкторами обговорювали помилки.

Отриманні знання зараз дуже актуальні, до того ж завжди можуть стати у нагоді в непередбачуваних життєвих ситуаціях. Дякуємо!

Share:

administrator